+420 733 773 697 lameco@seznam.cz

Funkční medicína

CO JE FUNKČNÍ MEDICÍNA?

Funkční medicína, někdy nazývaná jako biologická, nebo manuální medicína, je novým směrem v chápání souvislostí příčin a důsledků našeho celkového stavu. Namísto rozpoložkování člověka na jednotlivé elementy, Funkční medicína naopak spojuje zdánlivě nesouvisející, jednotlivě zjištěné symptomy do jednoho obrazu, který celkově vypovídá o skutečných příčinách našeho stavu.

Funkční medicínu aplikují akreditovaní lékaři i vědci z různých oborů, kteří hledají a nacházejí řešení pomocí moderní vědy ve spojení s tisíciletými výsledky přírodní medicíny, která má nejen tradici, ale i nepopiratelné výsledky. Jednoduše řečeno, jde o spojení vědy se silou přírody a našeho myšlení. Silné a pozitivní účinky přírody lze dokazovat moderními vědeckými metodami na molekulární bázi.

Funkční medicína má obrovský potenciál nejen v řešení již probíhajících nemocí, ale zejména v jejich opravdové prevenci. V těchto souvislostech mluvíme hlavně o civilizačních a chronických onemocněních, méně pak o silně akutních stavech a zraněních. Zabývá se nerovnováhou stavu, který vzniká mnoha zátěžovými faktory, jako jsou intoxikace, nedostatky stavebních látek, geneticky slabé stránky člověka, potravinové alergie, psychický stres, stav mikrobiomu ve střevech a zejména podporou imunitního systému.

Tyto nové metody se začaly zkoumat a uplatňovat v Americe již před více jak deseti lety a postupně přicházejí přes Západoevropské země k nám. Jakkoliv můžeme být u nás alergičtí na to, co k nám z Ameriky a ze Západu zase přichází, uvědomme si, že je tomu tak téměř vždycky a ve všem. Záleží jen na nás, co si z toho vybereme a co je pro nás dobré. Výsledky a reference z tohoto oboru jsou dnes již jasné a prokazatelné. Jedním ze zakladatelů funkční medicíny je například Dr. Mark Hyman, osobní lékař Billa Clintona.

Podívejte se na video

číst dále